Re: Bancuri !! ( aici postati toate bancurile !)

193
Seful de post al politiei il trimite pe subalternul lui zi de zi sa-i cumpere ziarul. Acesta se gandestesa cumpere 7 ziare si sa-i dea unul zilnic.
- Ba Barbule, spune seful de post, ba da prost e asta, e a saptea oara cand face accident si tot pe acolo trece...


La scoala, la ora de fizica, ii intreaba profesoara pe elevi de unde vine curentul. Toata lumea ramine linistita, numai Bula cu mana pe sus. Profesoara il intreaba:
- Spune, Bula, stii de unde vine curentul?
- Da, din cocina.
- Cum asa, Bula, din cocina?
- Pai, de fiecare data cind ni se ia curentul, tata spune: “Iar ne-au oprit porcii aia curentul!”
Imagine
Imagine
NU MAI DATI PM-URI cu diverse cereri de ajutor si postati pe FORUM !
Imagine

Re: Bancuri !! ( aici postati toate bancurile !)

194
- Daca Bula ar fi fost din Targoviste , l-ar fi chemat Tula
- Daca Bula ar fi fost din Suceava , l-ar fi chemat Sula
- Daca Bula ar fi fost din Ploiesti... mai bine sa nu fie din Ploiesti ! :))

Petre, cioban de meserie, era in armata. Ii trimite un plic sotiei, in care era un desen. Pe foaie erau desenate o floare, doi copii, o fantana, un soare si o baba. Sotia a descifrat desenul: - Floareo, ai grija de copii sa nu cada in fantana, ‘tu-ti soarele ma-tii! -

- Unde mergi Bula?
- La cor!
- Si ce faci acolo?
- Bem coniac si jucam table.
- Si cand cantati?
- Pe drum,la intoarcere!

Re: Bancuri !! ( aici postati toate bancurile !)

195
- Domn profesor, eu plec, n-am invatat nimic!
- Foarte bine, ai nota 3 !
Insa, daca nu stiti sa-mi raspunde-ti la o intrebare, tot din Logica ... ma treceti? :D
- Hmmm ... bine!
- Ce este ilogic dar legal, logic dar ilegal, ilogic si ilegal toate in acelasi timp???
Sta profesorul si se gandeste, face schite, tabele ... degeaba!
- Ok, daca stii raspunsul corect .... nu numai ca te trec dar iti maresc si nota, iti dau 8!
- Perfect! Deci, faptul ca d-voastra aveti 60 ani si sotia 21 ani - este ilogic dar legal - , faptul ca sotia d-voastra are un amant de 23 ani - este logic dar ilegal - , si, faptul ca ii mariti nota amantului sotiei d-voastra - este ilogic si ilegal :D
Imagine
Imagine
NU MAI DATI PM-URI cu diverse cereri de ajutor si postati pe FORUM !
Imagine

Re: Bancuri !! ( aici postati toate bancurile !)

197
Un tip intra intr-un bar, avand o pasarica pe umar ... se aseaza la bar si comanda:
- O bere pt mine si 20 de fripturi pt pasarica.
Barmanul se uita ciudat, dar ii da ce-a cerut, peste 30 de min tipul iar:
- O bere pt mine si 20 de fripturi pt pasarica.
- Dom`le, sunteti ciudat, zice barmanul
- Deloc ! Sa vezi ce mi s-a intamplat: ... ieri am pescuit pestisorul de aur care mi-a spus ca imi indeplineste 3 dorinte. I-am cerut :
Prima: 1 miliard de euro - evident mi-a dat banii.
A doua: o masina ultimul racnet - evident a aparut .
A treia: o pasarica nesatula - evident n-a priceput aluzia ...
Imagine
Imagine
NU MAI DATI PM-URI cu diverse cereri de ajutor si postati pe FORUM !
Imagine

Înapoi la “Amuzament”