Nume utilizator:   Parolă:   Autentifică-mă automat la fiecare vizită  
SPONSOR

• Scrie un subiect nou
  • Răspunde la subiect
 [ 9 mesaje ] 
Povestea MIRESEI MOARTE

Vip

Avertismente: 0
|  
Povestea MIRESEI MOARTE, care stă de 82 de ani în vitrina unui magazin! TE VOR TRECE FIORI!

chema Pascualita şi a murit în ziua nunţii ei, când a fost înţepată de un scorpion. De atunci, mama ei a îmbălsămat-o şi a expus-o în vitrina magazinului cu rochii de mireasă, pe care chiar tânăra le crea.

Aceasta e legenda care îţi dă fiori. Se spune că unul dintre manechinele expuse în oraşul mexican Chihuahua etse de fapt un cadavru mumificat. Pascualita, tânăra frumoasă, moartă în ziua nunţii ei, în 1930, a fost pusă în vitrină pentru a rămâne întru eternitate în locul pe care îl iubea.
Unii oameni spun că e un simplu manechin, precum altele, iar alţii cred cu tărie în legendă. Un taximetrist intervievat de un membru al echipei de fenomene paranormale EXNormal a povestit cum uneori, noaptea, când trece cu maşina prin zonă vede lucruri bizare şi i se face frică. "Am trecut noaptea şi nu mai era unde fusese lăsată seara", a declarat bărbatul.
Unii oameni au mărturisit că au văzut-o umblând prin magazin sau că uneori lumina se aprinde şi se stinge singură. Alţii spun că manechinul, despre care se crede că e un cadavru mumificat, le-a zâmbit sau şi-a mişcat ochii, urmărindu-i când treceau.
Imagine
groziţi, unii trec pe partea cealaltă a străzii pentru a nu ajunge în dreptul Pascualitei, dar viitoarele mirese sunt de părere că dacă îmbracă în ziua nunţii rochia pe care o are manechinul din vitrină vor avea noroc în căsnicie.
Înfiiorător e faptul că, în timp ce era filmată, Pascualita a părut că îşi mişcă buzele, încercând un zâmbet. Şi mai bizar e faptul că atunci când experţii în fenomene paranormale au vrut să realizeze mai multe fotografii, cadru după cadru, pentru a vedea dacă îşi schimbă expresia facială, pe fiecare dintre poze a apărut în dreptul feţei tinerei o lumină albă.

Nimeni nu are voie să stea lânga Pascualita când i se schimbă rochia de mireasă, astfel încât nu ştie nimeni cu siguranţă cum arată la trup. Doar faţa pare extrem de reală, iar mâinile, ai putea să juri că sunt făcute din carne şi oase. Ba parcă i se citesc şi venele de pe braţe, a declarat o femeie care e convinsă că tânăra este un cadavru mumificat, expus în vitrina magazinului.
Imagine

Mar, 25 Septembrie 2012, 09:
Neconectat- s[EE]bi -

Veteran

|  
Ce ciudatenie...
” Pentru fiecare 60 de secunde în care stai supărat, pierzi un minut din viaţa frumoasă pe care nimeni nu ţi-o poate da înapoi… aşa că învaţă şi tu să fii fericit şi să zâmbeşti! “

Mar, 25 Septembrie 2012, 10:
NeconectatRoBerT™

Membru

|  
Cate tone de parfum o fi dat pe aia :))

Mar, 25 Septembrie 2012, 11:
NeconectatHustler Tv

Vip

|  
Am citit si eu ieri pe Libertatea de asta... e ciudat...toti simt cate un fior cand trec pe langa mireasa asta..simt ca sunt urmariti de catre ea..se inntampla ceva acolo oricum, dar nu cred ca e un om adevarat mireasa asta. Totusi, eu cred in Paranormal, sunt lucruri inexplicabile si adevarate in legatura cu chestiile astea...cine nu crede inseamna ca nu gandeste indeajuns de normal.

Mar, 25 Septembrie 2012, 11:
NeconectatIchigo

Membru

|  
Nu cred ca-i real... In pozã e mult mai grasã decât în vitrina.
Utilizatori înregistraţi (2010) -> Admin DR (2010) -> Vip (2011) -> Moderator A. (2012) -> Moderator (2012) -> Moderator G. (2012) -> Membru loial (2012)

Ultima oară modificat de VirtualStrike [BOT] pe Mar, 25 Septembrie 2012, 17:, modificat 1 dată în total.
A tinut cura de slabire :)))

Mar, 25 Septembrie 2012, 17:
ConectatBogdan1990

Vip

|  
Ezreal scrie:
Nu cred ca-i real... In pozã e mult mai grasã decât în vitrina.

Ti se pare tie o fii din cauza la aparatul cu care i-a facut poza videoclipul e baza
Imagine

NeconectatCristina*

Moderator G.

|  
Arsh!
Prefer sa nu cred.... :| ce mama ar..face asta ? Adica..si eu ii iubesc mult masina tatalui meu,asta inseamna ca daca o sa mor, ma va imbalsama si va face din mine scaun? :|
YACK!
When I'm good, I'm very good... but when I'm bad, I'm better

Neconectatcox

Membru

Status: I'm like a rap god !
|  
Cristina18 scrie:
Arsh!
Prefer sa nu cred.... :| ce mama ar..face asta ? Adica..si eu ii iubesc mult masina tatalui meu,asta inseamna ca daca o sa mor, ma va imbalsama si va face din mine scaun? :|
YACK!

Cat de tare ar fi ? =)))))) Noua Dacie , cu tapiterie din Cristina18 =))

On: Mda , nu stiu ce sa zic despre aceasta "legenda" ... tind totusi sa cred , comparand aspectul acestei mirese , cu alte trupuri neinsufletite , imbalsamate , si vechi totodata [ raportand la faptul ca mireasa respectiva a murit in 1930 ] , un trup mumificat nu ar arata chiar asa ... este un manechin din chit ... sau ceva asemanator chitului ... spun asta pentru ca e primul material care mi'a venit in minte , si a asemanator la atingere cu trupul/corpul/pielea [ nu stiu ce cuvant sa folosesc :)) ] unui om mort .
Asa faceti pe strofa mea !
Imagine

Neconectatchi$T0K

Membru

|  
Un trup mumificat din 1930 nu mai arata asa bine.
Dar faza cu ochii si incercarea unui zambet cred.
Aici mi sa intamplat si mie . Cand era tata mort ziua avea ochi aproape deschisi iar noaptea complet inchisi. Iar noaptea cand am stat cu fratimiu si sorme sa avem grija sa nu intre o pisica ( pisicele mai musca din cadavre =))) sau cv sa muste din el =)) si din cand in cand redischidea ochi si parca zambea .. ii sau schimbat forma buzelor .. adica el statea cu buzele cv de genu :|si uneori cv de genul :) .. deci cred
Cine nu crede sa nu citeasca =))

Mie, 26 Septembrie 2012, 07:
Afişează subiectele din ultimele:  Sortează după  
  • Scrie un subiect nou
  • Răspunde la subiect
 [ 9 mesaje ] 

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Tema optimizata pentru Google Chrome si Mozilla Firefox.

Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group